hlavní menu

napište nám

Soběslavská chasa mladá
tř. Dr. E. Beneše 143/II
39201 Soběslav   

+420 604 163 905
chasamlada@gmail.com

 

chasa i jinde

   Chasa na serveru Rajče.net    Chasa mladá nově i na serveru YouTube.

    Chasa nově i na facebooku.           
    

     PODĚKOVÁNÍ

        Město Soběslav    Aeroklub Soběslav Rolex Daytona Replica

Staročeský bál jinýma očima aneb zprávy ze zákulisí

2011-02-19

Počínaje devatenáctou hodinou, v pátek čtvrtého února, odstartoval, jak tomu každý rok přibližně touto dobou bývá zvykem, tradiční staročeský bál. Ten letošní byl avšak poněkud výjimečný, a proto i samotné přípravy na něj probíhaly v dostatečně dlouhém předstihu.

První přípravy započaly již během listopadu, kdy bylo potřeba sestavit pásmo, které by ukázalo co nejvíce z potenciálu a samotného umu celého souboru. Tomuto úkolu jsme se postavili čelem a výsledkem bylo sestavení rychlého, tanečně rozmanitého celku písní. Je pravdou, že některé „songy“ byly zčásti oprášeny, velkou měrou se ale na pásmu podílely písně, jež dříve nemohlo spatřit žádné oko našeho věrného fanouška. Proto lze o předtančení na staročeském bálu hovořit i jako o premiéře, a to nejen z důvodu předvedení nového repertoáru. Od počátku nového školního roku došlo totiž k přijetí nových budoucích členů souboru, pro které byla tato událost jednou z prvních tohoto rozsahu a hlavně pod hledáčkem široké veřejnosti, jíž čelili i ti nejmenší z našich řad – dětský soubor Ráček vzniklý rovněž na začátku školního roku.

Dalším nelehkým úkolem bylo vybrat půlnoční překvapení, které by diváky na sále pobavilo. Musím říci, že hledání vhodného námětu je rok od roku těžší a těžší, protože kvalitních témat stále ubývá. I přesto jsme ovšem dospěli k cíli a vybrali si film přibližující nám život v době před a částečně během okupace členy Varšavské smlouvy v čele s Rusy – Rebely. Z tohoto filmu byly vyňaty písně tvořící kostru celého děje a k nim postupně přidávány krokové variace. Celý zhotovený program čítající zhruba dvanáct minut tvořil dějový průřez filmem. Jednalo se o jedno z těch náročnějších půlnočních překvapení, jelikož některé taneční prvky běžící v rychlém sledu za sebou nebylo lehké se naučit. Proto jsme mu před samotným bálem věnovali samostatné zkoušky. Myslím ale, že se vyvinuté úsilí vyplatilo a lidé ho patřičně ocenili.

Naostro se vše vyvedlo na jedničku a tak jsme mohli být s našimi podanými výkony víc než spokojeni. Za důkaz úspěchu i mezi publikem samotným, ať již jde o vystoupení či půlnoční překvapení, lze považovat bouřlivý potlesk doprovázený kouzelnou atmosférou, která se linula celým plesem až do jeho závěru.

chystané akce

Červenec / 2021
Po Út St Čt So Ne
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

stalo se

PF 2016 2015-12-30

anketa

Jak se vám líbí naše nové stránky?
(31%)
(17%)
(15%)
(12%)
(12%)
(11%)
Celkem hlasovalo: 2117